Pomoc
return

Pod adresem https://eplatforma.siemens.pl/ dostępny jest portal udostępniający dokumenty Klientom Siemens Finance Sp. z o.o. Klient jest każdorazowo informowany o wygenerowaniu dokumentu i wystawieniu go na ePlatformie – drogą SMS lub e-maila. Nadawcą wiadomości jest Siemens Finance.

Rejestracja konta na portalu

Po otrzymaniu informacji o pierwszym wystawionym dokumencie można zalogować się za pomocą loginu oraz adresu mailowego powiązanego z kontem. Aby zarejestrować konto na portalu, należy kliknąć w link Zarejestruj się wpisać swój login oraz adres mailowy powiązany z kontem, a następnie kliknąć Zatwierdź. Konto klienta zostanie założone automatycznie.

Warunkiem zalogowania się do ePlatformy jest akceptacja „Regulaminu świadczenia usług na ePlatformie Siemens Finance Sp. z o.o.”.

Logowanie w portalu (kolejne)

Na stronie głównej portalu w sekcji „Logowanie do systemu” należy podać swój login oraz nadane osobiście hasło, a następnie kliknąć na ikonę strzałki z boku sekcji.

Po zalogowaniu się pokaże się okno z listą dokumentów.

Resetowanie hasła

Aby zresetować hasło należy na stronie głównej w sekcji „Resetowanie hasła” podać swój login, a następnie kliknąć na ikonę strzałki z boku sekcji.

Zostanie do Państwa wysłany e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła na adres powiązany z kontem (w przypadku dwóch powiązanych adresów należy wpisać ten wskazany w Siemens Finance jako główny). Prosimy postępować zgodnie z instrukcjami w nim zawartymi. Link jest ważny 24 godziny.

Uwaga! Ze względów bezpieczeństwa wymagana jest okresowa zmiana hasła – co 180 dni. W przypadku próby logowania po upływie daty ważności hasła, na stronie pojawi się odpowiedni komunikat.

Podgląd eDokumentów i obrazów dokumentów

Na liście dokumentów należy kliknąć na interesującą nas pozycję – na numer dokumentu lub ikonę lupy.

W zależności od przeglądarki pojawi się okno pobierania pliku PDF, albo otworzy się podgląd PDF – można w tym momencie również pobrać dokument.

Uwaga! Aby móc ponownie zaakceptować Regulamin i przejść do ePlatformy konieczna jest zmiana hasła.